5 tipů pro psaní obsahu na vícejazyčný web

obsah vícejazyčného webu

5 tipů jak použít klíčová slova při psaní obsahu pro vícejazyčný web

V posledním týdnu jsem se hodně zabývala obsahem svého webu, blogu a facebookové stránky. Proto vám v tomto příspěvku přináším 5 vyzkoušených tipů jak při psaní obsahu webu používat klíčová slova, která přivedou více lidí na váš česko-slovenský i cizojazyčný web.

obsah vícejazyčného webu

Webový obsah v činnosti

Jelikož jsem se v minulosti hodně zabývala psaním obsahu webu v angličtině pro svou překladatelskou agenturu LingoStar, dobře vím, že Google upřednostňuje webové stránky se stále se měnícím obsahem. Nejen čtenáři, ale i Google a jeho roboti pravidelně zaznamenávají činnost na vašem webu. Pokud je tedy obsah vašich článků nabitý tipy, odkazy a správnými klíčovými slovy, činnost na stránkách se bude neustále zvyšovat a lidé budou váš obsah sdílet.

To platí jak pro česky a slovensky psaný obsah, tak i pro cizojazyčný web. I na webu v cizím jazyce je nutné optimalizovat obsah a klíčová slova pro vyhledávání v cílovém jazyce. Nestačí text jen přeložit. Zahraniční zákazník váš web najde pokud obsah bude zahrnovat relevantní klíčová slova.

Tip č. 1  Používat klíčová slova při psaní textu na web

Při psaní obsahu svého webu vkládejte populární klíčová slova do textů tak, aby se shodovala s vyhledávanými frázemi vašich potencionálních zákazníků. Klíčová slova jsou spojení a fráze, které lidé zadávají do vyhledávačů a hledají tak předmět svého průzkumu. Ve výsledcích vyhledávání se jim ukážou weby, které jejich specifická klíčová slova obsahují a věnují se hledanému tématu.

Na vícejazyčném webu tomu není jinak. Zde je navíc nutný průzkum frází a spojení v daném jazyce. Ptejte se, jak je používají zahraniční uživatelé internetu. Přímý překlad klíčových slov většinou není kulturně upraven a optimalizován, a proto vám nepřinese očekávané výsledky.

Proto se při svém průzkumu zahraničního trhu zaměřte i na na to, jaká slovní spojení vaši zahraniční zákazníci používají k vyhledávání služeb a výrobků, které nabízíte právě vy.

klíčová slova webu

Naučte se, jak efektivně překládat klíčová slova pro web v mém připravovaném e-booku Můj svět online – 12 kroků k vícejazyčnému webu. »

Tip č. 2 Psát texty na web cíleně

Pokud je vaším cílem vícejazyčný web a expanze na zahraniční trhy, pište texty na web srozumitelně a jasně, aby se v budoucnu nechaly snadno přeložit. To platí jak pro obsah, tak i pro použití klíčových slov. Při psaní obsahu webu nebo každého nového článku na blog nezapomeňte, že brzy přijde čas, kdy budete chtít tento obsah přeložit. Pokud již nyní budete psát obsah, který bude srozumitelný vašemu globálnímu zákazníkovi, a nejen lidem v České a Slovenské republice, v budoucnu si ušetříte spoustu práce s přepisováním.

Proto mějte při psaní webového textu vždy na paměti, pro koho vlastně píšete, kdo je váš zahraniční zákazník a zda i jemu bude váš text srozumitelný v rámci jeho kulturního chápání. Také myslete na to, jak vás takový zákazník najde. Lidé přicházejí na váš web z různých zdrojů a jedním z nich jsou vyhledávače, kde se váš obsah a klíčová slova budou objevovat.

Tip č. 3 Využívat při psaní kreativitu jazyka

Pokud si tedy před začátkem psaní článku na blog uvědomíte, na jaká klíčová slova se chcete zaměřit, můžete pak tato spojení kreativně zakomponovat do svého textu. Například, pro účely tohoto článku, mým tématem je obsah webu a texty na webu. Proto se snažím vpisovat svá klíčová slova „obsah webu“, „text webu“, „webový text“, atd. do článku během psaní.

Samozřejmě si vždy musíte slova trochu upravit, aby nezněla strojeně nebo moc technicky. Zamyslete se vždy před psaním každého článku, jaká klíčová slova jsou pro vyhledávání důležitá a jak je tvořivě využít při psaní webového textu.

Tip č. 4 Používat konzistentní texty na všech mediích

Velice důležitá je pravidelnost a opakovaná klíčová slova na všech vašich komunikačních kanálech a mediích, které používáte ke svému podnikání. Pokud budete sousledně a cíleně používat podobná klíčová slova a texty na webu, blogu, facebooku a ostatních sítích a mediích, cílený obsah vám přinese vyšší návštěvnost.

Každý text na webu bude mít samozřejmě trochu jiné zaměření, ale tématem by se měly podobat. Například, pokud tedy já píšu o překladech a textech na webu, kulturách a jazycích, budou se mými články neustále prolínat opakující se klíčová slova. Ta se budou většinou týkat psaní textů, překladu a kulturních a jazykových úskalí s tím spojených.
Proto se držte svého tématu a zakomponujte svá klíčová slova do všech textů, které publikujete na webu a online mediích doma i v zahraničí.

Tip č. 5 Vytvořit Top 10 klíčových slov ve všech jazycích

  • Pojďte do akce a sepište si 10 nejvýznamnějších klíčových slov pro vaše podnikání. Klíčová slova by měla obsahovat 2 až 4 slova.
  • Dále se zamyslete a zapište si, jaká spojení asi užívají vaši potencionální zákazníci na českém a slovenském trhu, když vyhledávají vaše služby.
  • Zaměřte se na svou cílovou skupinu v zahraničí a proveďte si průzkum, jaká spojení lidé zadávají do vyhledávačů v cizím jazyce, ve kterém vy podnikáte nebo do kterého budete překládat.
  • Porovnejte si své poznámky s výsledky klíčových slov v nástroji Googlu.

obsah webu překlad

Webový text na závěr

Pokud chcete uspět při psaní textů na web a zvýšit tak návštěvnost na svém blogu a sociálních sítích, vypracujte si přehled klíčových slov ve svém i cizím jazyce. Určete si časové období, ve kterém se na tato slova budete soustředit a sousledně je používejte při psaní obsahu pro váš web a sociální sítě. Zároveň pište texty s vědomím usnadnění si překladu a lokalizace v budoucnu.

O detailech klíčových slov, jejich průzkumu, dalších nástrojích a analýze se zmiňuji více v mém e -booku Můj svět online – 12 kroků k vícejazyčnému webu ».

Mějte se krásně, přemýšlejte o svém obsahu webu česky, slovensky i cizojazyčně a cíleně na něm pracujte. Do komentářů níže sdílejte své zkušenosti se psaním obsahu pro svůj vícejazyčný web.

Srdečně zdraví,

podpis preklady webu

Lenka

Příspěvky na Facebooku

Úspěšně jsme odvysílali náš první webinář - živé vysílání. Záznam je k dispozici do 13.6. S hosty z překladatelských oborů francouzština, němčina a španělština jsme probrali témata, která běžně řešíme v překladatelské agentuře LingoStar v Kanadě. Např. vedení mnohojazyčných překladatelských projektů a online marketing pro překladatele.
Pokud vás zajímá, jak probíhá překladatelská stáž v Kanadě, zaregistrujte se zde a podívejte se na záznam. Webinář je v angličtině.
lingo-star.com/translation-internship-webinar

#překladatel #překlad #stážvzahraničí #studijnístáž #studiumjazyků #překladatelství #jazyky #freelance #kanada #pobytkanada
... Vidět víceVidět méně

Shlédnout na Facebooku

Komentáře

Přidat komentář