Vnímejte pozitivně svůj původ, kulturu a jazyk. Tolerujte jiný kraj, jiný mrav. Moje stránky vám k tomu pomohou. 

O českém filmu „Domácí péče“ v rozhovoru s režisérem v Kanadě


Filmový režisér Slávek Horák v rozhovoru ve Vancouveru

Ambiciózní český režisér Slávek Horák je nadšený z česko-slovenské komunity v kanadském Vancouveru. Poskytl mi milý rozhovor po promítání svého úspěšného filmu na plátnech kanadského Vancouveru.

„Pokud jsem někam mířil, tak hlavně k tomu, že je důležité dozvídat se neustále něco nového o sobě a poznávat sebe samého,“ říká o svém debutu režisér filmu Domácí péče, vybraného na nominaci na Oscary.

Slávek v rozhovoru prozradil, jak probíhalo natáčení Domácí péče, jak skvělá byla spolupráce se všemi výtečnými herci a jaké má hollywoodské plány do budoucna.

Také vám dá nahlédnout do zákulisí filmu, který je tak pevně spjat s Moravou, kde Slávek vyrůstal. Nyní cestuje po světě, propaguje svůj film a režisérské umění a spolu s herečkou Alenou Mihulovou sbírá prestižní ceny na filmových festivalech všech světadílů.

Zajímá vás, kdo ho inspiruje, jaké má plány pro další film a co vše se skrývá pod názvem Domácí péče? Začtěte se do ROZHOVORU se Slávkem Horákem a poté běžte do kina na jeho úspěšný debut.

PŘEČÍST CELÝ ROZHOVOR ZDE >>

Rozhovor je také k dispozici v angličtině a němčině.

Zajímají vás rozhovory s úspěšnými Čechy a Slováky v zahraničí? Sledujte mé příspěvky na Facebooku.

Potřebujete stejně jako já přeložit blogové příspěvky a články do angličtiny, němčiny nebo jiného cizího jazyka, abyste oslovili více čtenářů ve světě? Kontaktuje nás mailem (info zavináč lingo-star.com) nebo si vyžádejte nabídku přímo na webu LingoStar.

S přáním hezkých filmových zážitků,


Lenka de Graafova

Tento rozhovor vyšel v tištěné verzi v časopise Zpravodaj v Kanadě. Lenka je dobrovolná redaktorka pro tento česko-slovenský časopis, který vydává Česko-slovenská Asociace ve Vancouveru, Britské Kolumbii pro české a slovenské krajany. Lenka je zároveň ředitelkou překladatelské agentury LingoStar. Příběhy dalších zajímavých Čechů a Slováků v zahraničí si můžete přečíst na stránkách LingoStar StarStories. Další blogové příspěvky o kulturách, jazycích a podnikání v zahraničí najdete zde na blogu a Facebooku. Zároveň děkujeme Robertu Demeterovi za fotografie k článku.


Lenka
Lenka pomáhá lidem vybudovat vícejazyčný web a učí klienty, jak navýšit obrat díky efektivní kulturní adaptaci výrobků, služeb a veškeré komunikace se zahraničním zákazníkem. Čtěte více v Moje story k nahlédnutí >> Sledujte zajímavé příspěvky o jazycích a kulturách česky a anglicky na Facebooku La Grafin >>
Komentáře

Přidat komentář

 • Příspěvky na Facebooku

  Unable to display Facebook posts.
  Show error

  Error: Error validating application. Application has been deleted.
  Type: OAuthException
  Code: 190
  Please refer to our Error Message Reference.
 • Vícejazyčný web jako váš společník na zahraničním trhu

  Naučte se, proč a jak přeložit web